Årets generalforsamling i Frederikssund Erhverv afholdes torsdag den 23. april fra kl. 15-17 i Nordisk Film Biografer i Sillebroen.
På generalforsamlingen ser bestyrelsen frem til at møde foreningens medlemmer til en dialog om, hvordan 2025 er gået – og hvordan det tegner for 2026 og frem.
Højaktuelt foredrag med Ulrik Bie
I år har vi desuden fornøjelsen af at præsentere Ulrik Bie, der er økonomisk redaktør hos Berlingske og har en fortid som cheføkonom i Nykredit samt i Washington D.C. hos Institute of International Finance.
Ulrik Bie vil levere et spændende og højaktuelt foredrag om verdenssituationen og dens økonomiske indvirken på erhvervslivet i Danmark og lokalt.
Program
Ud over selve generalforsamlingen vil der være plads til både netværk og socialt samvær, da vi slutter af med lidt godt til ganen i biografsalen. Dagens program er som følger:
Kl. 15.00-15.45: Generalforsamling
Kl. 15.45-16.30: Oplæg om verdenssituationen v. Ulrik Bie, økonomisk redaktør hos Berlingske
Kl. 16.30-17.00: Netværk samt lidt godt til ganen
Materiale
Se indkaldelsen og årsrapport 2025 her (materialet er også udsendt til Frederikssund Erhvervs medlemmer per mail).
Tilmelding
Tilmeld dig via formularen herunder – senest mandag den 20. april.
NB: For deltagere uden et CVR-nummer, indtast blot 12345678 i feltet.


